Լրահոս

«Օպենհայմերն» ու «Բարբին» հաղթել են Critics Choice Awards-ի ամենաշատ անվանակարգերում․ մյուս մրցանակակիրները



Հեղինակավոր մրցանակաբաշխությունների սեզոնը շարունակվում է, եւ այս կիրակի Ամերիկա-կանադական քննադատների ընտրության ասոցիացիան Լոս Անջելեսում Կարմիր գորգի արարողությամբ ամփոփեց կինոյի եւ հեռուստատեսության գիտակների տպավորությունները եւ հարգանքի տուրք մատուցեց Հոլիվուդի՝ անցած տարվա լավագույն դերասաններին եւ արտադրանքներին։

Դերասանուհի-կատակերգու Չելսի Հենդլերը երկրորդ տարին անընդմեջ վերադարձավ որպես արարողության հանդիսավար:

Ամառային հիթեր «Բարբին» եւ «Օպենհայմերը», ինչպես նաեւ «HBO»-ի կատակերգական դրամա «Հաջորդությունը» եւ Netflix-ի Beef սերիալը կրկին արժանացան բազմաթիվ մրցանակների:

Ստորեւ ներկայացնում ենք բոլոր հաղթողներին։

Լավագույն երիտասարդ դերասան/դերասանուհի՝ Դոմինիկ Սեսա, «Լքվածները»

Լավագույն անիմացիոն լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմ՝ «Սարդ-մարդը․ տիեզերքների միջով»

Երկրորդ պլանի լավագույն դերասանուհի՝ Դա'Վայն Ջոյ Ռենդոլֆ, «Լքվածները»

Երկրորդ պլանի լավագույն դերասան՝ Ռոբերտ Դաունի կրտսեր, «Օպենհայմեր»

Երկրորդ պլանի լավագույն դերասան (սերիալում կամ հեռուստանախագծում)՝ Ջոնաթան Բեյլի, «Երիտասարդ ճանապարհորդներ»

Երկրորդ պլանի լավագույն դերասանուհի (սերիալում կամ հեռուստանախագծում)՝ Մարիա Բելլո, Beef

Երկրորդ պլանի լավագույն դերասանուհի դրամատիկ սերիալում՝ Էլիզաբեթ Դեբիցկի, «Թագը»

Երկրորդ պլանի լավագույն դերասան դրամատիկ սերիալում՝ Բիլլի Կրադափ, «Առավոտյան շոու»:

Երկրորդ պլանի լավագույն դերասան կատակերգական սերիալում` Էբոն Մոս-Բաչրախ, «Արջը»

Երկրորդ պլանի լավագույն դերասանուհի կատակերգական սերիալում՝ Մերիլ Սթրիփ, «Միայն սպանություններ շենքում»

Սերիալի կամ հեռուստանախագծի լավագույն դերասանուհի՝ Ալի Վոնգ, Beef

Սերիալի կամ հեռուստանախագծի լավագույն դերասան՝ Սթիվեն Յուն, Beef

Seeher մրցանակ՝ Ամերիկա Ֆերերա

Լավագույն երգ՝ «I’m Just Ken», «Բարբի»

Լավագույն օպերատորական աշխատանք՝ Հոյտե վան Հոյտեմա, «Օպենհայմեր»

Լավագույն օտարալեզու ֆիլմ՝ «Աշնանային անատոմիա»

Լավագույն դիզայն՝ Սառա Գրինվուդ եւ Քեթի Սփենսեր, «Բարբի»

Կատակերգական սերիալի լավագույն դերասանուհի՝ Այո Էդեբիրի, «Արջը»

Կատակերգական սերիալի լավագույն դերասան՝ Ջերեմի Ալեն Ուայթ, «Արջը»

Լավագույն օրիգինալ սցենար՝ Գրետա Գերվիգ եւ Նոա Բաումբախ, «Բարբի»

Լավագույն ադապտացված սցենար՝ Քորդ Ջեֆերսոն, «Ամերիկյան ​​գրականություն»

Լավագույն միավոր՝ Լյուդվիգ Գորանսոն, «Օպենհայմեր»

Կոստյումների լավագույն ձեւավորում՝ Ժակլին Դուրան, «Բարբի»

Լավագույն կատակերգություն՝ «Բարբի»

Լավագույն դերասանական անսամբլ՝ «Օպենհայմեր»

Կարիերայի նվաճումների համար մրցանակ՝ Հարիսոն Ֆորդ

Հեռուստատեսության համար նկարահանված լավագույն ֆիլմ՝ «Լեդի-վիկտորինա»

Լավագույն անիմացիոն սերիալ՝ «Սքոթ Փիլիգրիմը պոկվում է տեղից»

Լավագույն օտարալեզու սերիա՝ «Լյուպին»

Լավագույն հատուկ կատակերգություն՝ Ջոն Մուլեյնի՝ «Բեյբի Ջեյ»

Լավագույն թոք շոու. Last Week Tonight with John Oliver

Դրամատիկ սերիալի լավագույն դերասանուհի՝ Սառա Սնուկ, «Հաջորդություն»:

Դրամատիկ սերիալի լավագույն դերասան՝
Կիրան Կալկին, «Հաջորդություն»:

Լավագույն կատակերգական սերիալ՝ «Արջը»

Լավագույն մոնտաժ՝ Ջենիֆեր Լամ, «Օպենհայմեր»

Լավագույն վիզուալ էֆեկտներ
՝ «Օպենհայմեր»

Լավագույն վարսահարդարում եւ դիմահարդարում՝ «Բարբի»

Լավագույն դրամատիկ սերիալ՝ «Հաջորդություն».

Լավագույն սահմանափակ սերիալ՝ Beef

Լավագույն դերասանուհի՝ Էմմա Սթոուն, «Խեղճերը»

Լավագույն դերասան՝ Փոլ Ջամաթի, «Լքվածներըк»

Լավագույն ռեժիսոր՝
Քրիստոֆեր Նոլան, «Օպենհայմեր»

Լավագույն ֆիլմ՝ «Օպենհայմեր»


Լուսանկարը՝ Kevin Winter/Getty Images